Jobbos taxival demonstrálhatnak az igazi magyarok
Már nem igaz, hogy a magyarok élete átpolitizált. Hétfő este nyilvánvalóvá vált, hogy a magyarok élete már egészében a politika, és ez a helyzet 2010-re totálissá válik. Legalábbis erre utalt az a taxis, aki jobbos fuvarozási vállalatot alapított, mondván: „2010-től új rend lesz itt, azért csináltuk meg ezt a céget.”
A Jobbtaxi.hu feliratú Mercedesre a Wesselényi utca végénél figyeltem fel. A nagy-magyarországos, angyalos-címeres logóval ellátott autó mellett álló sofőr az elnevezést firtató kérdésemre körbemutatott: „zsidótaxi már van, ezért akartunk egy magyar taxit is. De a többi cég nem egyezett bele, hogy magyar legyen a nevünk, mert ők is magyarok. Ezért lettünk jobbtaxi.”
A sofőre szerint 20-30 autóval indulnak, de szerintük a 2010-es választásokig sokan csatlakoznak hozzájuk, olyanok, akik egyetértenek az elveikkel. Nem sikerült megtudnunk, hogy ezek az elvek pontosan mik, de az biztos, hogy a kampány éve paradigmaváltás lesz, amikor már nem csak kokárdával, jelvénnyel vagy a villamoson kinyitott újsággal demonstrálhatunk, hanem azzal is, hogy jobbos vagy balos taxitársasággal utazunk.
A piacon egyébként még rengeteg a lefedetlen terület: süthetnének jobbos, balos és liberális pékárut, fel lehetne osztani a tömegközlekedést és megjelenhetnének a politikai táborokra szakosodott, egymással nem kompatibilis telefontársaságok is, hogy teljesen és végleg elszeparálódjanak egymástól az ország különböző felfogású polgárai.
Első publikált cikk rólunk.
Taxiból is nemzetit
Nemzeti Net
MT – Miért „nemzeti” a Nemzeti Taxi?
GY.L. – Nem érdemes politikai szélsőségekről beszélni. A vállalkozás egyszerűen, tisztán magyar. Aki beül az autóba, itthon érzi magát. A zene, a magyarságtudatra emlékeztető jelképek, mind őseink által kódolt, büszke nemzeti érzést táplálnak az utasainkban. Törzs utasainkkal sokat beszélgetünk aktuális, napi politikai eseményekről, gazdasági helyzetünkről, a kíváncsi újak pedig eleinte csendben figyelnek, később aztán csak feltesznek egy-két vállalkozásunkat érintő kérdést.
MT – Hogyan tudott a Nemzeti Taxi fuvarozó vállalkozássá válni?
GY.L – A becsülettel szerzett tiszta magyar haszon az ország gazdaságának fellendülését is szolgálja. A tarifák jóval a többi taxi vállalat szintje alatt vannak. A tisztességtelen, gyors haszonszerzés, az utasok kizsákmányolása a Nemzeti Taxi eszmevilágától teljesen idegen. Tisztában vagyunk azzal, mennyire nehéz mind a magánszemélyek, mind a vállalatok megélhetése. Fuvarra viszont bárki bármikor rákényszerül és a szolgáltatásért fizetni kell. Komoly piackutatást végeztünk annak érdekében, hogy világosan lássuk a fuvardíj tűrőképességének határát. Természetesen, mint minden vállalat, mi is profitot termelünk, csak módszereink térnek el egy kicsit a szokásostól.
MT – Titok ez a módszer?
Gy.L. – Egyáltalán nem. Megpróbálom röviden összefoglalni. Ez a Szentföld a mai napig idegen népek és hatalmak kemény és ellenséges szorításában él. Nemzetünk többszörösen fenyegetett, hiszen az ősi magyar, genetikailag kódolt hitvilágunk szerint a jelenlegi agresszív helyzettel szemben védtelenek vagyunk. Eredeti küldetésünk szerint nem vagyunk feljogosítva más népek fölötti hatalmaskodásra. Lehet, hogy ezek hangzatos szavak, mégis innen indul ki a vállalkozások lehetetlenné tétele. Ugyanis az ősi Magyar Birodalom szerveződési elve nem az alárendelés, hanem a mellérendelés volt. Napjainkban pedig mindenki uralkodni akar. Ha viszont mindenki uralkodó, akkor ki felett is fejtik ki hatalmukat? Toleranciáról, becsületről pedig már régóta nem beszélhetünk.
MT – Tisztességtelen meggazdagodásra gondol?
Gy.L. – Tudatosan történik nemzetünk ellen irányuló, tőlünk idegen eszmék terjesztése. Pedig a gazdaság fellendülésének alapja éppen az ősi eszmeiség kibontakozása lenne. Az én vállalkozásom akkor működhet eredményesen, ha a tiéd is működik. A nemzeti összefogásról pedig nem csak beszélni kellene!
MT – Isten áldja és sok sikert, erőt és egészséget a vállalkozásához!
magyartudat.com
Kuruc.info
„Elegem lett az antiszemitázásból” – mondja Gyebnár László, a Nemzeti Taxi alapítója a Kuruc.infónak, aki arról mesél, hogyan fogadták az emberek a Nagy-Magyarországgal és Árpád-sávval díszített taxik tucatjait Budapesten.
Korábban Jobbtaxi volt a név, Nemzeti Taxira váltottak
Kuruc.info: Miért tartotta fontosnak, hogy taxitársaságot alapítson Nemzeti Taxi néven?
– Úgy éreztem, szükség van rá. Elegem lett abból, hogy rámszólnak az előző cégeknél, hogy „antiszemita” vagyok, mert magyar zene szól és magyar videók mennek a kocsimban… Mi történik itt? – tettem fel a kérdést magamban, és azon gondolkoztam, nem létezik, hogy ne legyen erre igény.
Bebizonyosodott: van igény erre, látjuk, halljuk, pedig még az emberek nagyon kis részéhez jutottunk csak el.
– Mikor alakult a cég? Hány főre tehető ma a „nemzeti taxisok” létszáma, jönnek át más társaságoktól is Önökhöz? Hol jelentkezhetnek az érdeklődők, milyen feltételeknek kell eleget tenniük?
– A cég 2009. október 1-jén indult, jelenleg 39 taxis van a csapatunkban. Míg más társaságoknál szerződések, szigorú büntetések és szabályok terhelik a sofőröket, addig nálunk csak szív, nemzettudat és lendület kell. Természetesen más cégektől is jönnek át a taxisok, de sok nemzeti érzelmű magántaxis is beállt közénk, akik hatalmas változáson kellett, hogy átessenek, hogy e tarifával dolgozni tudjanak. Örülök nekik, mert minden egyes magántaxis, aki beáll a céghez, előrébb viszi a hazai taxisrendet. Jó lenne olyan szabályozás, ami nem engedné a szabad árat, nagyon várjuk ezért az egységes tarifáról szóló rendeletet.
Jelentkezni a 06-20-40-50-600-as számon lehet. A taxizás feltétele a PÁV2 minősítésű jogosítvány és a taxivezetői engedély mellett egy taxis vizsgával rendelkező autó, melyet bérelni lehet. Ebben akár segíteni is tudunk a jelentkezőknek.
– Milyen visszajelzéseket kapnak az utasoktól?
– Sok elégedett utasunk van, ami örömmel tölt el minket, előfordul persze néha negatív visszajelzés is, ami, úgy gondolom egy kezdő vállalkozásnál egy szükséges rossz. Ezáltal tudjuk meg, milyen lépéseket kell megtennünk ahhoz, hogy szolgáltatásunkon javítani tudjunk.
Az ún. szórakoztató monitorok egyre több autónkba kerülnek bele, ezeken mennek a videók, például az István, a Király, FankaDeli, Kárpátia, Ismerős arcok, Romantikus Erőszak, Radical Hungary…
– Mi volt a legemlékezetesebb története?
– A IX. kerületbe mentem, a kedves utas beült. Épp az István a király ment az autóban, hátul sugdolózni kezdtek.
– Ne haragudj, te nem a Taxi 2000-nél voltál? – kérdezte a hátul ülő úr.
– De – válaszoltam.
– „Öt éve láttalak, akkor is épp ez a szám ment nálad”.
Hát igen, minden itt kezdődött, ott voltam a Királydombon 1983-ban kilenc évesen, és azóta sincs olyan hét, hogy ne hallgatnám meg. Hihetetlen örömöt láttam az utasom arcán. Azóta is nap mint nap velünk utazik.
– Többségében kik utaznak Önökkel: nemzeti érzelmű emberek, vagy azok, akiknek mindegy, milyen céget támogatnak, csak az a fontos, hogy olcsó legyen?
– Miután a Google-on kiemelt hirdetésünk van, megtalálnak olyanok is, akiknek mindegy, csak olcsó legyen a taxi. Utasaink nagy része azért nemzeti érzelmű, akik örülnek, hogy egy nemzeti taxisokból álló társaságnál hagyhatják a pénzüket, nem egy „semmilyen”, szürke taxinál, de persze van aki a jó ár és a megbízható, korrekt szolgáltatás miatt választja társaságunkat.
Nagyon fontosnak tartom a nemzeti öntudatra ébredést – akárcsak a Trianon-emlékművek, kettős keresztek, úgy az is fontos, hogy legyenek olyan cégek, amelyek nem félnek használni nemzeti jelképeinket.
– Nem érte Önöket inzultus, verbális támadás azért, mert Nagy-Magyarország és Árpád-sáv van az autóikon?
– Néhány újságírói mocskolódástól eltekintve (pl: 168 óra) nem jellemző az ilyen. Még az elején történt meg, hogy mellém jött egy autó, és meglátta a Nagy-Magyarországot a taximon. Vérben forgó szemekkel kezdett köpködni kifelé az autójából – akkor még csak az én autóm volt felmatricázva… Sose felejtem el, sokáig gondolkoztam utána azon, hogy hogyan gyűlölheti valaki magyar létére nemzeti jelképeinket. Hogy magyar rendszámú autóból köpködjön a Nagy-Magyarország felé…
De mindez nem tántorított el, nem hunyászkodhatunk meg a saját hazánkban.
Hadd búcsúzzam Wass Albert szavaival: „Ébredj, magyar! Termőfölded másoknak terem. Gonosz irányba terel ez a megveszekedett történelem.”
www.nemzetitaxis.com